Birbey Kılınçcı

/Birbey Kılınçcı

Birbey Kılınçcı

2016-2017 Yürütme Kurulu Üyesi

Gençlik çalışmaları alanında Celal Bayar Üniversitesi Genç Yatırımcılar Topluluğu bünyesinde 2011-2015 yılları arasında 2014-2015 döneminde Yönetim Kurulu Başkanlığı olmak üzere 4 yıl çalıştım.

Bunun dışında 2012-2014 Yılları arasında İzmirde çeşitli gençlik dernekleri ve platformlarında görev aldım. Bu süre içerisinde  2013-2014 Yılları arasında 1 dönem boyunca Kosova Rumeli Kültür Sanat ve Turizm Derneği Gençlik Kolları Başkanlığını yürüttüm ve Kosova ve Diğer Balkan Ülkelerinin  gençleriyle birlikte çeşitli çalışmalar yaptım.

2014 Yılında Arkadaşlarımla Beraber Sosyal Farkındalık Derneğinin Kurucularından oldum ve AB Projelerinde gönüllü olarak çalışmaya başladım, yine aynı yıldan itibaren Habitatın Geleceğini Tasarla Projesinde Sosyal Medya Okur-yazarlığı eğitmenliği yapmaya  başladım.

2016 yılında Celal Bayar Üniversitesi İşletme Bölümünden Mezun oldum , halen Sosyal Farkındalık Derneğinde gençlik çalışmalarına devam etmekteyim. Gençlik örgütlenmelerine “genç” olduklarını hatırlatmak , kendileri gibi olarak da başarabileceklerini hatırlatmak ve sivil topluma yeni bir bakış açısı getirmek adına çalışmalarıma Ulusal Gençlik Parlamentosunda da devam etmekteyim.